Антикорупційна діяльність

Місцеві ради Черкащини перевіряють на дотримання нового антикорупційного законодавства

3eecfb36196e8507

Громадські аудитори розпочали перевірки основоположних документів органів місцевого самоврядування Черкаської області. Під приціл потрапили Черкаська обласна рада та сім міських рад – Золотоніська, Звенигородська, Черкаська, Смілянська, Канівська, Кам’янська та Чигиринська. Аналіз на відповідність новому антикорупційному законодавству проводиться місцевими громадськими аудиторами Фундації "Паритет" у партнерстві з Центром політичних студій та аналітики.

Експерти викрили корупцію в обласній лікарні на сотні тисяч гривень

korupciya17 липня експерти Бюро аналізу політики та Фундації «Паритет» презентували найбільш безглузді витрачання бюджетних коштів під час проведення тендерних закупівель у Черкаській області. Експерти також поінформували про новий проект, націлений на мінімізацію корупції у процесі державних закупівель шляхом формування експертного середовища з числа громадських діячів, журналістів-розслідувачів, фахівців-економістів

В обласній раді відбулася експертана антикурупціна дискусія

6 травня в обласній раді відбулася експертна дискусія на тему: «Через врегулювання конфлікту інтересів до профілактики корупції». Участь у обговоренні взяли голова обласної адміністрації Юрій Ткаченко, перший заступник голови обласної ради Наталія Кравцова, заступник голови ОДА Юрій Сас, керівники департаментів та управлінь облдержадміністрації, громадські активісти, низка депутатів обласної ради: Юрій Громовський, Любов Майборода, Юлія Воєвода, Наталія Старікова, Віктор Беззубенко, громадські діячі.

Спочатку експерт проекту Сергій Гончар (Фундація "Паритет") представив присутнім аналітичний звіт за результатами опитування публічних службовців щодо обізнаності у питанні врегулювання конфлікту інтересів. Опитування щодо обізнаності посадових осіб місцевого самоврядування у Виконавчому комітеті та представників депутатського корпусу Черкаської міської ради проводилось Черкаською обласною благодійною фундацією «Паритет» за підтримки Українського інституту публічної політики та Трансперенсі Інтернешенел-Україна в рамках проекту «Залучення громадянського суспільства до моніторингу конфлікту інтересів», спрямованого на підвищення якості антикорупційної політики в Україні, що підтримується Європейською Комісією. Опитування здійснювалось шляхом анкетування працівників Черкаського МВК та депутатів Черкаської міської ради. Усього кількість опитуваних склала 234 особи. Таке ж опитування проводилося в Черкаській ОДА і обласній раді.

У міськраді презентували результати опитування щодо конфлікту інтересів

Чи існують конфлікти інтересів у виконавчому комітеті та міській раді Черкас і яким чином треба повідомляти про них, аби запобігти корупції, з’ясовували 6 травня під час експертної дискусії «Через врегулювання конфлікту інтересів до профілактики корупції». У ній взяли участь заступник міського голови Черкас Олександр Ільченко, директор програми «Політичний процес та належне врядування» Українського інституту публічної політики Ігор Шевляков, члени благодійної фундації «Паритет», а також члени виконавчого комітету, депутати міської ради, працівники структурних підрозділів Черкаської міської ради.

У Черкаській міськраді досліджуватимуть конфлікт інтересів

Громадські активісти досліджуватимуть конфлікт інтересів в міській раді та запобігатимуть корупції. Із відповідною пропозицією до міського голови Сергія Одарича звернулася громадська організація «Паритет».

 Проект «Через врегулювання конфлікту інтересів до профілактики корупції» – новий проект, який стартує в стінах міськвиконкому вже сьогодні.

Громадські аудитори надіслали 200 аркушів висновків та рекомендацій Черкаським чиновникам

конкурс

За два місяці аудиту громадські експерти коаліції «Прозорі ради» дослідили понад 1000 сторінок нормативно-правових документів у обласній раді та семи міських радах Черкаської області. В  результаті під координацією Центру політичних студій та аналітики напрацювали та Черкаської фундації ""Паритет" 200 листів висновків та рекомендацій по імплементації нового антикорупційного законодавства та врахування кращих українських практик доступності і відкритості органів місцевого самоврядування.

«Декларації без декорацій»: активісти проаналізували доходи черкаських політиків

У межах Всеукраїнської кампанії «Декларації без декорацій» у Черкасах презентували невідповідності між майновими деклараціями та реальним витратами на стиль життя високопосадовців. Як повідомив голова «Дніпропетровського координаційно-експертного центру з питань регуляторної політики» Олексій Літвінов, над аналізом декларацій представників влади працювали десятки громадських організацій  (територія моніторингу – Вінницька, Дніпропетровська, Кіровоградська, Миколаївська, Одеська, Черкаська області).

Жодне місто Черкащини не надало доступу до генплану

До обласної прокуратури Черкаської області буде подано скарги на всі 16 міських рад області, оскільки вони не надали доступу до генеральних планів міст. Про це на прес-конференції 17 грудня заявив Сергій Слинько, представник Черкаської обласної благодійної фундації “Паритет”, яка здійснює моніторинг доступності генпланів на Черкащині. Моніторинг координує Східноукраїнський центр громадських ініціатив (СЦГІ) за підтримки програми “Верховенство права” Міжнародного фонду “Відродження”