Посилення спроможності та взаємодії суб'єктів виконання обласного плану дій «Жінки. Мир. Безпека»

Термін реалізації: 2023-2024 рр.

За підтримки МБФ «Український жіночий фонд»

Мета: підвищення рівня компетенцій виконавців обласного плану дій, молоді, та дорослого населення Житомирської області. зокрема жінок, щодо інструментів протидії безпековим викликам, розуміння порядку денного 1325 шляхом впровадження навчальних студій з відтренуванням практичних навичок.

У рамах проєкту були проведені наступні заходи:
● Безпековий кемп для молодих лідерів і лідерок для молодих лідерок та лідерів з громад Житомирщини.
Результат: підвищено рівень обізнаності та відпрацьовано навички учасників та учасниць у межах таких тем:
● Протимінна безпека. Правила безпечного поводження з вибухонебезпезпечними предметами. Алгоритм дій при виявленні підозрілих або завідомо небезпечних речей;● Заходи самооборони в умовах війни та тактика дій у нестандартних ситуаціях.● Відпрацювання основних прийомів самозахисту;● Підтримка ресурсного стану в умовах війни. Практики турботи про себе;● Інформаційна безпека/кібергігієна;● Домедична підготовка;● Порядок денний резолюції 1325 «Жінки. Мир. Безпека»;● Вплив гендерних стереотипів на формування особистості.
Студії гендерної рівності для курсантів/курсанток Житомирського військового інституту ім. С.П. Корольова.

Результати: підвищено рівень обізнаності молоді з питань основ гендерної рівності, зокрема складових концепції гендерної рівності, впливу гендерних стереотипів на особисте життя та професійне самовизначення.

Феміністичний самозахист для жінок WenDo для жінок з числа ВПО, дружини військовослужбовців, студентки житомирських ВУЗів тощо.
Результат: підвищено рівень обізнаності в учасниць та відпрацьовано техніки, як за допомогою голосу та тіла потурбуватись про свою безпеку, про алгоритми, які можемо використати, щоб убезпечити себе. Wen Do це: - надання впевненості у собі - навчання інструментам, які допоможуть протистояти та стримувати різні форми насильства- взаємопідтримка та відчуття сестринства- асертивність, тобто вміння розуміти де є мої кордони і яким чином їх захищати на роботі/в родині/від незнайомців є ключовим елементом WenDo.

Проведення дослідження «Соціальний портрет людей зі статусом ВПО (внутрішньо переміщені особи) Житомирської області на прикладах Житомирської та Брусилівської територіальних громад (ТГ)»
Результат: окреслено соціальний портрет людей зі статусом ВПО й ідентифіковано їх базові потреби у Житомирській та Брусилівській територіальних громадах (які прийняли найбільшу кількість ВПО у Житомирській області) задля підвищення ефективності та адресності державних соціальних послуг та впровадження кейс-менеджменту.

Супервізійні зустрічі для психологів
Результат: з психологами/психологинями територіальних громад Житомирської області, які впроваджують корекційну програму для кривдників, обговорено проблемні питання щодо особливостей розробки та впровадження корекційної програми для кривдників.