Термін реалізації: травень - вересень 2019 р.
За підтримки МБФ “Український жіночий фонд”
Мета проєкту: підвищити рівень обізнаності близько 200 дівчат з громад Житомирської області (в тому числі дівчат з інвалідністю) з питань прав людини, гендерної рівності, множинної дискримінації та сформувати усвідомлення власної відповідальності за участь у житті громади шляхом організації серії тренінгових занять та тематичного відеоклубу з означених тем.
У межах проєкту було проведено серію тренінгів для дівчат з інвалідністю «Розуміємо права людини», «Права людини в глобальному просторі», «Розвиток лідерського потенціалу дівчат. Мережування як інструмент досягнення спільних цілей».
А також організовано та проведено 5 засідань гендерного відеолекторію під відкритим небом в Червоненській громаді для молоді. Учасницям та учасникам проєкту було також презентовано мотиваційні листівки й екоторби.
Відгуки про проєкт
«Насправді, щаслива, що змогла бути долученою до тренінгової програми. Вона допомогла мені зрозуміти ситуації порушення моїх прав та організації. куди можу звертатися. А ще - було надзвичайно врешті вибратися з дому і провести спільно час з усіма вами!!!», - зазначила Дар’я. Дівчина самостійно не пересувається по місту, так як має вади опорно-рухового апарату.
«Все життя була переконана в тому, що керувати в родині має чоловік… І, попри всі трагічні події в житті, до цього моменту була непохитною в своєму переконанні! Та розповіді дівчат змушують через стільки років задуматися над тим, що потрібно відстоювати свої позиції та навчитися приймати рішення на рівні з чоловіком… Дякую за це перезавантаження свідомості», - рефлексувала Людмила. Насправді, в цієї жінки дуже складна доля. Ще на початку 2000-х вона була успішною бізнес-вумен, мала ювелірні крамниці, родину, 2 дітей, авто, дім. Та доля так склалася, що вона потрапила в ДТП, заново вчилася ходити, залишилася на вулиці, без дітей, без бізнесу, розлучена… Нині вона виховує третю донечку Віталіну, з якою приходила на тренінги.
«Цікаві корисні тренінги, які дають змогу бути ще розумнішими, щоб не попасти в погані ситуації, а якщо попадеш, то знати, як з них вийти. Хочеться, щоб таких тренінгів було більше!», - написала Катерина, дівчина на інвалідному візку.
«Дякую за можливість взяти участь в тренінгах, проявити свої здібності та навчитися чомусь новому! Дякую за душевну атмосферу і гарний настрій, за щирість і доброту!», - залишила коментар Юлія.
«Радісно, що в громаді проводяться такі активності! Дізналася про відеоклуби з Інтернету і вирішила доєднатися. Щиро дякую за актуалізацію проблеми захисту прав жінок, гендерну нерівність та дискримінацію. Вірю, діти та молодь, які живуть в селах, будуть змінювати ситуацію на краще!», - зазначила Юлія.
«Дякую за обмін цікавою і навчальною інформацією, контактами з новими людьми, які впевнено висловлюють свої думки і щасливі мрії, інтригуючи конфліктні ситуації, в яких народжується істина», - Юліанна, яка приїхала в громаду з Житомира.
«Після участі у відеолекторії зрозуміла, що не все робила до цього часу правильно… Дякую за спонукання змінити своє життя вже зараз!», - Вікторія..
«Юху! Дякую за чудовий вечір та мегапозитивні емоції! Для мене дуже почесно бути частиною цього проекту та залишити в ньому свій слід;)», - залишила теплий відгук фото графиня першого відеолекторію Тетяна, жителька м. Житомира, яка приїхала в громаду на канікули до бабусі.